Pırlanta

Sertifikalı Pırlanta Neden Değerlidir?

Sertifikalı Pırlanta Neden değerlidir

Pırlanta yüzük, pırlanta kolye, pırlanta küpe, pırlanta bileklik gibi pırlanta alışverişlerinde kaliteli, güvenilir ve garantili bir pırlantaya sahip olmak için sertifikalı pırlanta satın almaya dikkat edilmelidir. Sertifika, pırlantanın bir nevi kimlik belgesidir. Sahip olunan pırlantanın temel özelliklerinin yanı sıra her türlü detayını sertifika üzerinde bulabilmek mümkündür.

Pırlanta sertifikasını kısaca pırlantanın 4C’si olarak da bilinen renk, karat, berraklık ve kesim özellikleri başta olmak üzere pırlantanın diğer tüm özelliklerini şeffaf bir şekilde ortaya koyan bir kalite onay belgesi olarak nitelendirebiliriz. Sertifikalı bir pırlanta satın aldığınızda paranızla ne aldığınızı hiçbir kuşkuya yer bırakmaksızın gönül rahatlığıyla bilebilirsiniz.

Sertifikalı Pırlantalar Nereden Alınır?

Sertifikalı pırlanta satın alırken her şeyden önce güvenilir, sektörde adı geçen ve köklü pırlanta satış firmalarını tercih etmek gerekmektedir. Bu tip firmalarda satılan pırlanta takılar için ayrıca uzun süreli garanti de sunulmaktadır. Pırlantaların her biri sertifikalandırılmış olup karşımıza çıkan sertifikalar çoğunlukla dünyada otorite olan ve uluslararası arenada kabul görmüş GIA ve HRD pırlanta laboratuvarlarına ait sertifikalardır.

HRD Antwerp olarak bilinen köklü kuruluş dünyanın pırlanta merkezi olarak anılan Antwerp, Belçika merkezli yapılanmış olup tüm dünyaya pırlanta derecelendirmeleri yapmaktadır. Bu köklü kurumun Türkiye’de bir merkezinin bulunduğunu da belirtelim. Gemological Institute of America açılımına sahip olan GIA ise Amerika merkezli bir kuruluş olup bu kuruluşun tüm sertifikaları da tıpkı HRD Antwerp gibi dünyanın her yerinde kabul görmektedir. 

Pırlanta sektörüne yıllardır yön veren Tekvin Pırlanta, pırlanta yüzük, pırlanta kolye, pırlanta küpe, pırlanta bileklik modellerde oldukça geniş bir yelpazeye sahip olup her modelini yukarıda bahsetmiş olduğumuz GIA ve HRD gibi uluslararası sertifikalı şekilde kullanıcıya ulaştırmaktadır. 

Tekvin Pırlanta’nın uluslararası sertifikalı pırlantaları tercih etmesinin ana nedeni bu belgelerin uluslararası geçerliliğe sahip olması ve güvenilirlik kıstaslarının dünya genelinde kabul görmüş olmasıdır. Satın aldığınız pırlantanın size sunulan özelliklerine gerçekten sahip olup olmadığı konusunda şüphe duymamak adına uluslararası sertifikaya sahip pırlanta takılar tercihiniz ise Tekvin Pırlanta’nın online satış mağazasını ziyaret ederek HRD ve GIA sertifikalı pırlanta modellerine göz atabilirsiniz.

İlgili Yazılar