Pırlanta

Sertifikalı Pırlanta Yüzük Modelleri

Sertifikalı Pırlanta Yüzük Modelleri

Varoluşundan çıkarılmasına ve son olarak işlenmesine kadar oldukça zahmetli süreçlerden geçen pırlantalar pek çok farklı takı türüyle karşımıza çıkmaktadır. Pırlanta yüzüklerden pırlanta kolyelere, pırlanta bilekliklerden pırlanta küpelere kadar oldukça geniş bir yelpazeye sahip olan pırlanta takılar günümüzde gerek günlük yaşamda gerekse özel günlerin vazgeçilmezi konumundadır.

Pırlanta sektörünün giderek büyümesine paralel olarak ne yazık ki piyasada sahte pırlantalar üretip bunları çeşitli platformlarda satmaya çalışan kişiler ve gruplar türemiştir. Bu noktada alıcı kesiminde olan bireylerin oldukça bilinçli olması gerekmektedir.

Sahte Pırlantalardan Uzak Durmanın Yolları

Bir pırlantanın sahte olup olmadığını anlamanın çeşitli yol ve yöntemleri bulunmaktadır. Su testi, sis testi, taş ısıtılarak yapılan test, gazete ile test, UV ışık testi, ışıltı testi, nokta testi, pırlanta uzmanlarına incelettirme, mikroskop kullanılarak yapılan inceleme gibi çeşitli yöntemler bize pırlantanın sahte olup olmadığı ile ilgili bir fikir verebilir. 

Tüm bu zahmetlere katlanmamak ve satın aldığınız pırlantanın gerçek ve orijinal olduğundan emin olmak için yapılması gereken en önemli şey kendiniz için ya da hediye amaçlı pırlanta satın alırken güvenilir pırlanta satış firmalarını tercih etmektir. Güvenilir pırlanta firmalarında her pırlanta takı, orijinalliğinin kanıtı olan sertifikası ile birlikte sunulur. Bu sertifikalarda ilgili pırlantaya dair her türlü detaylı bilgiye yer verilir. Böylelikle pırlanta satın alan kişi ne aldığından tam anlamıyla emin olmuş olur. Kısacası; örneğin bir pırlanta yüzük almaya karar verdiyseniz sertifikalı pırlanta yüzük modelleri sizin için tek seçenek olmalıdır.

Sertifikalı Pırlanta Yüzük Modelleri ile Ne Aldığınızı Bilin!

Pırlanta yüzük seçimlerinde güvenilir satıcıların sunduğu sertifikalar HRD sertifikalı yüzükler ya da GIA sertifikalı yüzükler olarak karşımıza çıkmaktadır. 40 yılı aşkın bir süredir özenle ve el emeğiyle üretilen pırlanta takıları sevenlerine sunan Tekvin Pırlanta, tüm modellerinde olduğu gibi pırlanta yüzük modellerinde de her bir pırlanta yüzük için sertifika sunmaktadır. 

HRD ya da GIA sertifikalı yüzük modellerinden birine sahip olmak için Tekvin Pırlanta online satış mağazasını ziyaret edip yüzlerce model içinden seçiminizi yapabilir; uygun fiyata en kaliteli pırlanta yüzükleri edinebilirsiniz.