Pırlanta

Tektaş Pırlanta Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Tektaş PıTektaş Pırlanta Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Tektaş pırlanta alırken nelere dikkat etmelisiniz? başlıklı bu yazımızda satın alma sürecindeki püf noktaları size aktaracağız.

Aşkın en önemli simgelerinden biri olan tektaş yüzükler geçmişten günümüze uzanan geleneklere göre özellikle evlilik tekliflerinin olmazsa olmazıdır. Kadın-erkek arasındaki ilişkinin duygusal tarafını, çiftlerin birbirine karşı duydukları sevgi ve bağlılığı sembolize eden değerli bir varlık olan tektaş yüzüklerde pırlanta tercih edilmektedir. Elmasın dayanıklılığı ve ortaya çıkmasının binlerce yıl sürmesi tektaş pırlanta yüzüklere sonsuzluk ve bağlılık anlamlarının yüklenmesi sonucunu doğurmuştur.

Peki, pırlanta tektaş pırlanta alırken nelere dikkat etmelisiniz? Evliliğe giden yolda her basamak gibi tektaş pırlanta satın alma aşaması da çoğu kişiyi zorlamaktadır. Pırlantanın değeri doğada ne kadar zamandır bulunduğuna bağlı iken pırlantanın fiyatını ise renk, berraklık, karat ve kesim gibi çeşitli unsurlar belirlemektedir. 

Kaliteli, karşınızdakinin hayır diyemeyeceği, aynı zamanda cebinize uygun pırlanta tektaş alma aşamasındaysanız bilmeniz gereken bazı önemli noktalar vardır. Şimdi dilerseniz kısaca bunlardan bahsedelim.

Tektaş Pırlanta Alırken Bunlara Dikkat!

Pırlantanın ağırlığını belirtmek için kullanılan özel bir ağırlık birimi olan karat hakkında bilgi sahibi olmak tektaş pırlanta alırken size oldukça yardımcı olacaktır. Bütçenize uygun karat değerindeki taşı seçmeniz önemlidir. Genellikle tektaş pırlanta yüzük alırken 0,25 ila 0,60 karat arasındaki değerler ideal karat değeri olarak kabul edilmektedir. Karat değeri yüksek tektaş seçiminde karar kıldıysanız GIA Certificate gibi uluslararası geçerliliği bulunan sertifikalı pırlantaları satın almaya dikkat ediniz.

Pırlanta ve benzeri tüm değerli taşların kesimi onların bedeninizde ne derece güzel parlayacağını belirleyen önemli bir unsurdur. Bir pırlanta tektaş yüzüğün kesimi ne kadar iyi olursa parmağınızda o derece güzel parlar, böylelikle pırlantanın berraklığı çok daha iyi ortaya çıkar. En çok parlayan pırlantaların yuvarlak kesime sahip pırlantalar olduğunu söyleyebiliriz. Zümrüt kesim ya da prenses kesim gibi daha çok sayıda farklı kesim şekillerinin olduğunu da belirtelim.

Tektaş pırlanta yüzük satın alıyorsanız berraklığa da özen göstermenizde fayda vardır. Berraklık için birkaç farklı seviye mevcut olmakla birlikte VS ve SI berraklığı en çok tercih edilen kategorilerdir.

Tüm ürünlerini, takı modellerini el emeği ile üretip doğrudan tüketiciye sunan üretici bir firma olan Tekvin Pırlanta satış noktaları ve online satış mağazası ile evlilik teklifi yüzüğü ve tektaş pırlanta yüzük modellerinde göz alıcı bir çeşitlilik sunmaktadır. Büyük bir tutkuyla tasarlayıp işlenen şık ve uygun fiyatlı tektaş pırlanta yüzük seçeneklerini inceleyerek hoşunuza giden ve bütçenize uyacağını düşündüğünüz modeli hemen sipariş verebilirsiniz. Sipariş etmiş olduğunuz ürünler aynı gün kargoya teslim edilmekte olup her ürün özel hediye kutusunda muhteşem bir görselliğe sahip şekilde gönderilmektedir.

Tektaş pırlanta denilince Türkiye’de akla gelen ilk markalardan biri olan Tekvin Pırlanta’da satın aldığınız her bir ürün özel tasarlanmış kutusunda ve uluslararası standartlara uygun sertifikalandırılmış halde ücretsiz sigortalı kargo ile tarafınıza gönderilmektedir. El işçiliğiyle özenle üretilen ve 5 yıl garantili olan tektaş pırlanta modellerini incelemek için hemen şimdi Tekvin Pırlanta online satış mağazasının bol seçenekli modellerine göz atabilirsiniz.

İlgili Yazılar