Pırlanta

Söz Yüzükleri

Söz Yüzükleri Pırlanta

Çiftlerin birbirleri ile evleneceklerine söz vermeleri anlamını taşıyan söz yüzüklerinin geleneklerimizde önemli bir yeri vardır. İki taraf arasında evlilik yolunda resmi olarak atılan en önemli adım belki de kız ve erkek tarafının ailelerinin de birlikteliği onaylamasıyla gerçekleşen söz ve nişan törenleridir.

Söz Yüzükleri

Güzel ilerleyen bir birlikteliğin evliliğe doğru evrilmesi kararı alındığında artık ilişkinin adını koymak için aileler arasında kız isteme olarak da bilinen söz merasimi düzenlenir. Geleneklerimiz doğrultusunda erkek tarafı ilk olarak kız tarafına kızlarını istemeye gelmek istediklerini haber eder. Kız tarafı uygun oldukları günü bildirdikten sonra söz töreni tarihi kesinleşmiş olur. Yine geleneklerimize göre, akşam yemeğinden hemen sonra kararlaştırılan saatte erkek tarafı kız evine ziyaretini gerçekleştirir. Bu merasim de söz yüzüğü resmi olarak takılır ve artık evlilik için hazırlıklar hızlanmaya başlar. 

Böylesine büyük bir öneme sahip olan söz yüzüklerini satın alma aşamasında çiftlerin oldukça zorlandıkları ve kararsız kaldıkları görülmektedir.

En Özel Söz Yüzükleri

Evlenmeden önce çiftlerin taktıkları bu alyans yüzükleri seçerken dikkat edilmesi gereken pek çok nokta vardır. Söz yüzükleri seçiminde dikkat edilmesi gereken önemli noktaların başında söz yüzüğünün herhangi bir sertifikaya sahip olup olmadığının kontrol edilmesi gerekliliği gelmektedir. Güvenilir kuyumcu ya da mücevherciden satın alınmış olunan söz yüzükleri sertifikalı bir biçimde alıcıya verilir. 

Günümüzde hızla değişen modayı ve teknolojiyi yerinde ve zamanında takip eden, dünya trendlerini yakından izleyen, sahip olduğu deneyimli personeli ve tecrübeli kadrosu ile mücevheri nihai tüketiciye güvenle sunmayı kendisine ilke edinmiş olan Tekvin Pırlanta söz yüzükleri için tercih edebileceğiniz pek çok model bulundurmaktadır. 

Bu özel günde takacağınız yüzükleri pırlantanın eşsiz ve ışıltılı görünümüyle daha özel kılmak istiyorsanız Tekvin Pırlanta’nın pek çok farklı modelde yüzüklerinin mevcut olduğu online satış mağazasını ziyaret edip kendi zevkinize ve bütçenize uygun olarak pek çok yüzük bulabilirsiniz. 

Tekvin Pırlanta’nın sanal mağazasında yüzük siparişi vermek sanıldığından çok daha kolaydır. Bunun için internet sitemizde sunulan yüzük ölçüm rehberini inceleyerek siparişinizi hızlıca verebilirsiniz.