Pırlanta

Parmakta Kaç Karat Nasıl Görünür?

parmakta karat görünümü

Parmakta Kaç Karat Nasıl Görünür adlı yazımızı hemen okumaya başlayın.

Her kadının parmağında görmek istediği pırlanta yüzüklerin birbirinden etkileyici ve ışıltılı modelleri bulunmaktadır. Özellikle tektaş pırlanta yüzükler içerdiği anlam ve geçmişten gelen geleneklere bağlı olarak en çok tercih edilen pırlanta yüzük modellerinin başında gelmektedir.

Parmakta Kaç Karat Nasıl Görünür?

Peki, tektaş pırlanta yüzükler parmakta nasıl görünmektedir? Pırlanta yüzüklerin kadınların parmağındaki görünümünü etkileyen pek çok unsur bulunmaktadır. Bunların en önemlileri arasında karat yani pırlanta ağırlığı gelmektedir. İngilizce’de carat olarak adlandırılan karatı pırlanta ağırlık ölçü birimi olarak tanımlayabiliriz.

Pırlantada İdeal Karat Ağırlıkları

Pırlanta takılarda ideal karat ölçüsünü belirleyebilmek için kişinin bütçesi, parmağın boyutu ve montür şekli gibi özellikler göz önünde bulundurulmalıdır. Pırlanta yüzüğün takılacağı parmak ne kadar küçük olur ise pırlanta o derece büyük olur. 

Pırlantanın karat ağırlığı iki unsur ile belirlenmelidir: Bunlardan ilki pırlantanın mm ölçüsünde uçtan uca genişliği, diğeri ise pırlantanın kesim kalitesidir.

Farklı Karatlardaki Tektaş Pırlanta Yüzükler Parmakta Nasıl Gözükür?

Farklı karatların parmaklarda nasıl göründüğü sorusunun cevabına gelecek olursak; parmakta kaç karat nasıl görünürün cevabını belirleyen birden fazla unsur bulunmaktadır. Her şeyden önce pırlanta yüzüğün modeli oldukça önemlidir. Çünkü bazı pırlanta yüzükler pırlantanın daha büyük görünmesine yol açmaktadır.

Yüzüğü takacak olan kişinin el ve parmak yapısı pırlanta yüzüğün dışarıdan görünümünü doğrudan etkileyen bir diğer önemli unsurdur. Kendi parmağınızda kaç karat yüzüğün nasıl göründüğünü birebir test ederek görebilirsiniz. Bunun için parmağınıza 0,20 karat, 0,35 karat, 0,50 karat, 0,70 karat ve 1 karat ağırlığındaki pırlanta yüzükleri sırasıyla geçirebilirsiniz. Farklı karatlardaki pırlanta yüzükleri parmağınızda deneyerek gözünüze hoş gelen ve kendinizi güvende hissedeceğiniz model üzerinde karar kılabilirsiniz. 

Binlerce pırlanta yüzük modeliyle sektörün bayrak markalarından biri olan Tekvin Pırlanta gerek fiziki satış mağazaları gerekse online satış mağazası aracılığı ile farklı karatlara sahip pırlanta yüzük çeşitlerini sizlerle buluşturmaktadır. Tekvin Pırlanta online satış mağazasının yüzük kategorisinde tüm modelleri her detayıyla inceleyebilirsiniz. Satın almaya karar verdiğiniz ürünler özel hediye kutusunda ve ücretsiz kargo ile evinize teslim edilmektedir.