Pırlanta

En Çok Tercih Edilen Pırlanta Modelleri

en çok tercih edilen pırlanta modelleri

Doğanın insanlara sunduğu eşsiz güzellikler ve harikalardan birisi de elmastır. Tabiatta saydam ve renksiz bir formatta bulunan elmas bulunması kolay olmayan, dolayısıyla oldukça değerli ve nadide bir taştır. Pırlanta ise elmasın el emeğiyle, büyük bir özenle işlenmesi sonucunda ortaya çıkan halidir. Böylesine ihtişamlı, eşi benzeri olmayan, adeta sonsuzluğun simgesi olan bir taşın mücevher olarak kullanılmaması düşünülemezdi ve pırlanta takılar günümüzde artık her kadının olmazsa olmazlarından biri haline gelmiştir.

En Çok Tercih Edilen Pırlanta Modelleri

Peki, en çok tercih edilen pırlanta modelleri hangileridir? Elmasın pırlantaya dönüş sürecinde en önemli aşama kesim aşamasıdır diyebiliriz. Eşsiz ve etkileyici bir ışıltıya sahip olan pırlantaların bu ışıldamasının en iyi şekilde yansıtılması kesim aşamasıyla doğrudan ilgilidir. Çünkü pırlantanın kesiminin kalitesi yüksek ise bu parlaklık daha belirgin bir şekilde ortaya çıkacaktır. Pırlantanın ideal kesim, iyi kesim, sığ kesim ve derin kesim olmak üzere çeşitli kesim teknikleri mevcuttur.

En Çok Tercih Edilen Pırlanta Çeşitleri

Bahsetmiş olduğumuz bu pırlanta kesimleri en çok tektaş pırlanta yüzük seçiminde önem kazanmaktadır. Sadece evlilik teklifi yapmak için değil; doğum günü ya da evlilik yıl dönümü gibi özel günlerde ya da anneler ve sevgililer günü gibi dünya çapında kutlanan özel günlerde karşı tarafa hediye edilen pırlanta tektaş yüzüklerin seçiminde parmakların boyuna ve kalınlığına göre farklı kesimlere sahip modeller tercih edilmektedir. 

Sadece ülkemizde değil dünya genelinde de en çok tercih edilen tektaş modeli yuvarlak kesim tektaş modelidir. Yuvarlak kesim tektaş modelleri elmasın o eşsiz ışıltısını en iyi şekilde yansıtan tektaşlardır. Hiçbir zaman modası geçmeyen ve gelecek zamanda da geçmeyecek olan yuvarlak kesimli tektaş yüzük modelleri evlilik tekliflerinin de en vazgeçilmez aksesuarlarının başında gelmektedir.

Yuvarlak kesim dışında farklı kesim çeşitleri de mevcuttur. Bunlardan bazılarını damla kesim, markiz kesim, oval kesim, kalp kesim ve zümrüt kesim olarak sıralayabiliriz. 

En popüler tektaş yüzük modelleri bu kesimlerden sonra ortaya çıkmaktadır. Tekvin Pırlanta’nın 7/24 hizmet sunan online satış mağazasında her kesimden, her modelden pırlanta tektaş yüzük, kolye, küpe ve bileklikleri bulabilirsiniz. Üstelik dönemsel özel indirimler sizleri bekliyor!