Pırlanta

Baget Kesim Pırlanta Nedir?

Baget Kesim Pırlanta Nedir

Baget Pırlanta Modelleri‘ni görünce bir çok müşterimiz Baget Kesim Pırlanta Nedir? sorusunu tarafımıza yönlendiriyor.

Evlilik teklifi başta olmak üzere sevgililer günü gibi dünya genelinde kutlanan özel günler, söz-nişan törenleri, evlilik ya da tanışma yıl dönümleri, düğünler, doğum günleri ve daha farklı pek çok özel gün için hediye olarak tercih edilen pırlantalardan birisi de baget kesim pırlantalardır. Köşeli ince uzun dikdörtgen çubuk kesiminin söz konusu olduğu baget kesimli pırlantalara daha yakından bir bakış atmaya ne dersiniz…

Doğadan büyük zorluklarla çıkarılan elmasın el emeği ile işlenmesi sonucunda ortaya çıkan pırlantaların klasik kesim, yuvarlak kesim, prenses kesim, üçgen kesim, royal kesim, zümrüt kesim, yastık kesimi, damla kesim gibi pek çok kesim türü bulunmaktadır. Baget kesimin özellikle klasik yuvarlak kesim pırlantaya alternatif arayanlar için ideal bir kesim olduğunu söyleyebiliriz.

Baget Kesim Pırlanta Nedir?

Işığı en iyi yansıtabilecek yuvarlak kesimli pırlantalar doğal olarak günümüzün en çok tercih edilen kesimlerinin başında gelmektedir. Ancak iyi bir alternatif olan baget kesim pırlantaların da pek çok öne çıkan özelliğe ve avantaja sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Baget kesim pırlantalar her şeyden önce zarafeti ile bilinen pırlanta kesim şeklidir. Baget kesim pırlantalar pek çok pırlanta türüne kıyasla daha sade ve zarif bir forma sahiptir. Çoğunlukla 14 kesim yüzeyine sahip olan baget kesim pırlantaların içerisinde bulunan doğal izler, kesim tekniğinden dolayı diğer taşlara oranla daha baskındır. 

Baget kesim pırlantalar hem özel günler, özel davetler hem de günlük hayat içerisinde kullanıma oldukça uygundur. Klasik ya da spor her türlü tarza uyum sağlayabilen baget kesim pırlantalarınız için kendinize mutlaka uygun bir kombin ayarlayacağınızdan emin olabilirsiniz. 

Her döneme ve her özel güne uygun baget pırlanta modellerine en uygun fiyatlar ve en zengin çeşitlilik ile Tekvin Pırlanta online satış mağazasından ulaşabilirsiniz. Tekvin Pırlanta güvencesiyle sahip olabileceğiniz baget pırlanta modelleri her ortamda ve günün her anında göz kamaştırıcı bir stile imza atabilmenizi sağlayacaktır. 

Baget yüzükler, baget küpeler, baget kolyeler ve baget bileklikler… Hepsi ve çok daha fazlası için Tekvin Pırlanta’nın satış mağazasını şimdi ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Yazılar