Pırlanta

HRD Pırlanta Sertifikası Nasıl Sorgulanır?

HRD Sertifikası nasıl sorgulanır

Kadınların vazgeçilmezi pırlanta takıları satın alma aşamasında kafamızda pek çok soru belirir. Satın alınan pırlantanın orijinalliği, gerçek ya da sahte olup olmadığı konusunda şüpheye düşebiliriz. İşte HRD sertifikası ya da HRD Antwerp sertifikası olarak isimlendirilen pırlanta sertifikası tüm bu şüphelerin ortadan kalkmasına ve elimizdeki pırlantanın kimliğini net olarak bilmemize yardımcı olur.

Peki, HRD sertifikası nedir? Bir pırlantanın HRD sertifikasına sahip olup olmadığını nasıl anlarız? HRD sertifikasına sahip pırlanta takılar nerelerden alınır? HRD sertifikası nasıl sorgulanır? HRD sertifikası ne kadar güvenilir? Yazımızın devamında tüm bu soruların cevaplarına göz atmış olacağız.

HRD Sertifikası Pırlantaya Ne Katar?

Öncelikle HRD Antwerp hakkında kısa bir tanımlama yapalım. HRD Antwerp, pırlanta derecelendirme ve sertifikasyonu üzerine uzmanlaşmış olup geçmişi oldukça eskilere dayanan yapılanmasından faydalanarak bu alanda Avrupa’nın önde gelen kuruluşu olmuştur. Kuruluş, pırlanta sertifikasyon ve derecelendirme hizmetleriyle sektöre duyulan güveni artırma yönünde faaliyetlerine yoğun bir şekilde devam etmektedir. 

Satın almış olduğunuz pırlantaların size bahsedilen bütün özelliklere sahip olup olmadığından emin olmak için güvenilir ve uluslararası geçerliliği bulunan bir derecelendirme raporuna ihtiyacınız vardır. İşte HRD Antwerp sertifikası burada en büyük yardımcınız olarak ortaya çıkmaktadır.

HRD Antwerp uzmanları tarafından hazırlanan pek çok rapordan biri olan doğal pırlanta derecelendirme raporu, pırlanta ürününüzün doğallığının doğruluğu ile birlikte diğer temel 4C özelliklerini de yani karat, renk, berraklık ve kesim özelliklerini detaylı, şeffaf ve tarafsız olarak açıklayan resmi bir belgedir.

HRD Sertifikası Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Tekvin Pırlanta gibi pırlanta sektörünün güvenilir ve köklü firmaları her pırlanta ürünü müşterilerine sertifikasıyla birlikte sunar. Pırlanta yüzük, pırlanta küpe, pırlanta kolye, pırlanta bileklik gibi her pırlanta takının yanında sektörün kabul görmüş kurumlarının sertifikaları takdim edilir. Böylelikle alıcıların aklında satın aldıkları takı ile ilgili herhangi bir soru işareti kalmamış olur. 

Satın almış olduğunuz pırlanta takıların yanında sunulan HRD Antwerp sertifikasının doğruluğunu teyit etmek için sertifikada yer alan kodu HRD Antwerp’in resmi internet sitesinde hızlı bir şekilde sorgulatabilirsiniz.